CN radio

CN radio

HRVATSKA POBJEDOM 4:1 IZBACILA KANADU SA SVJETSKOG PRVENSTVA U KATARU

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je selekciju Kanade rezultatom 4:1, u okviru drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Potpuno šokantan početak meča za Hrvatsku, koja je već u drugom minutu morala da vadi loptu iz svoje mreže. Nakon sjajnog centaršuta Bjukenona, Alfonso Dejvis je bio najviši u kaznenom prostoru i glavom “zakucao” loptu iza leđa nemoćnog Livakovića.

Ipak, u nastavku je inicijativa potpuno pripala Hrvatskoj, pa je nakon sjajne asistencije Perišića, Kramarić pogodio za izjednačenje.

Nedugo zatim, Marko Livaja, koji je iskoristio dobro dodavanje Kovačića i oštrim udarcem “matirao” je Milana Borjana za 2:1.

Ništa nije mogla ekipa Milana Borjana ni u nastavku, te je tako Andrej Kramarić drugim pogotkom na meču, a trećim za Hrvate zapečatio sudbinu Kanade. Ponovo se Perišić našao u ulozi asistenta, a Kramarić se fenomenalno snašao i poslao loptu u dalji ugao, čime je riješio pitanje pobjednika. Konačan rezultat je postavio Lovro Majer u sudijskoj nadoknadi.

Kanada je ovim porazom i zvanično završila takmičenje na Svetskom prvenstvu, s obzirom na to da i u slučaju trijumfa u poslednjem kolu protiv Maroka nemaju šanse za plasman dalje.