CN radio

CN radio

Holandija prvi četvrtfinalista SP u Kataru, Amerikanci idu kući

Fudbalska reprezentacija Holandije savladala je selekciju SAD-a rezultatom 3:1 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Iako su Amerikanci bolje ušli u meč od prvog minuta, uspele su “Lale” to da prejseku ranim pogotkom. Igrao se 11. minut kada je Damfris sjajno proigrao Memfisa Depaja, koji je rutinski dao gol.

U nastavku su pokušavali Amerikanci da izjednače, što se odrazilo i kroz veći posed SAD-a, ali nije bilo previše uzbuđenja sve do samog finiša prvog poluvremena, kada jeDejli Blind zatresao mrežu Amerikanaca

Međutim, Amerikanci pokušavali da se vrate u igru, što im je i pošlo za rukom u 76. minutu, nakon prave majstorije Rajta, ali nije dugo potrajala radost “Jenkija”. Samo pet minuta kasnije, fenomenalni Denzel Damfris je krunisao sjajnu partiju pogotkom i postavio rezulta 3:1 koji se održao do kraja.