CN radio

CN radio

DELFINI IDU PO ZLATO

Srbija je u finalu i braniće zlato iz Rija! Nakon velike drame savladali su Španiju 10:9 i prekinuli niz poraza u duelima sa „crvenom furijom“.

Srbija je odlično počela polufinale! Izabranici Dejana Savića su bili sjajni u odbrani, pa Španija u prvoj četvrtini nije došla do gola. Srbija je na drugoj strani dva puta uspjela da zatrese mrežu i povede 2:0.

Međutim u drugoj četvrtini sjajna partija „furije“. Uspjeli su da naprave preokret i serijom 4:0 dođu do prednosti. Srbija nije uspjevala da pogodi gotovo ništa pa se na odmor otišlo vođstvom Španije 5:4.

Problemi u napadu za „delfine“ su nastavljeni u trećoj četvrtini. Španija je na drugoj strani bila veoma raznovrsna pa je stigla do tri gola viška 7:4. Tek u finišu ovog perioda Strahinja Rašović pogađa i postiže prvi gol u ovom periodu.

Uslijedila je drama u posljednjoj četvrtini.  Srbija je uspjela da dođe do izjednačenja na 8:8, ali su zatim popustili u odbrani pa je Tahul donio prednost rivalu. Ipak uslijedio je novi preokret. Odličan Mandić i Filipović su donijeli vođstvo i pobjedu.