CN radio

CN radio

Bolan poraz Zvezde u Monaku

MONAKO – Fudbaleri Monaka ubjedljivo su savladali Crvenu zvezdu sa 5:1 u trećem kolu Lige šampiona.

Monako je očekivano krenuo ofanzivno, dok je Crvena zvezda prijetila poslije kornera. U petom minutu je zbog povrede morao izaći Bruno Duarte, a ušao je Dalsio Gomeš.

Tilo Kerer je imao dobru šansu poslije kornera, ali je lopta otišla pored gola. Na drugoj strani Piter Olajinka je takođe nakon kornera šutirao direktno u golmana.

Kao i do sada u Ligi šampiona, kada je primala golove Zvezda je to radila isključivo iz svojih grešaka. Sada je Vilfred Singo proigrao Takumi Minamina koji je izbjegao ofsajd zahvaljujući tome što je Silas zakasnio da izađe, te je Japanac lagano matirao Marka Ilića za 1:0.

Tada je Monako imao pritisak, što je sve riješio sjajni Šerif Endijae koji se izborio za poziciju i Kerer je napravio penal. Endijae je preuzeo odgovornost i bio siguran za 1:1. Navijači Crvene zvezde će sigurno dosta spominjati odluku glavnog sudije Tobijasa Stilera da ne svira penal nakon što je Denis Zakarija nagazio Olajinku prilikom kornera.

Kada je djelovalo da će na pauzu otići s rezultatom 1:1, Uroš Spajić nije dobro izbacio loptu, ona je došla do Bril Embola koji je u četvrtom minutu sudijske nadoknade doveo Monako u prednost od 2:1.

Drugo poluvrijeme je počelo užasno za tim iz Srbije. Prvo je Singo postigao fenomenalan gol s oko 30 metara za 3:1, da bi dva minuta kasnije Monako dao još jedan gol, ali je poništen zbog igranja Embola rukom, piše Meridian.

Samo je bilo pitanje vremena kada će Monako dati taj četvrti gol i on je uslijedio u 70. minutu nakon što se Milan Rodić okliznuo u šesnaestercu i Minamino je dao gol za 4:1.

Da stvari budu još gore nakon što je Vladan Milojević izvršio svih pet izmjena, Olajinka se povrijedio i tako je tim iz Beograda igrao s igračem manje posljednjih deset minuta. Na samom kraju utakmice Mageš Akliuš je dao novi gol za ubjedljivih 5:1.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Barselonu, a Monako gostuje Bolonji.