CN radio

CN radio

Najveća senzacija na Euru: Gruzija srušila Portugal za osminu finala

Fudbalska reprezentacija Gruzije režirala je najveću senzaciju dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva, pošto je u Gelzenkirhenu savladala Portugal rezultatom 2:0.

Debitant na EURO odigrao je junački protiv jednog od najvećih favorita za evopsku krunu i više nego zasluženo obezbjedio plasman u osminu finala!

Senzaciju je najavio Hviča Kvarachelija koji je već nakon minut ipo igre matirao Portugalce za vođstvo od 1:0, da bi u 55. minutu konačan rezultat sa penala postavio Georges Mikautadze.

Između dva pogotka selekcija Vilija Sanjola je izdržala strahovit pritisak Portugalaca, koji su pucali iz svih oružja, ali su na kraju oni bili ti koji su bili razoružani.

Gruzija je na kraju prvu fazu takmičenja okončala kao treća u Grupi F, zahvaljujući porazu od Turske u međusobnom duelu, ali je kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe otišla u nokaut fazu.

Portugalci su i prije ove utakmice znali da će u osminu finala sa prvog mjesta, a večerašnji šamar na “Feltins Areni” predstavlja im najbolju moguću opomenu pred nastavak šampionata, gdje će im rival biti jedan od trećeplasiranih ekipa.