CN radio

CN radio

Pale: Od 27. do 30. juna turnir u basketu”3×3″

Na Palama će u četvrtak, 27. juna, početi tradicionalni međunarodni FIBA “tri na tri” lajt kvest turnir u uličnom basketu koji će trajati do 30. juna.

Organizator turnira u konkurenciji seniora, juniora, kadeta i pionira koji će biti održan na terenima Studentskog centra Pale je Udruženje građana “Tri puta tri – više od igre” Pale.

Pobjednik turnira u seniorskoj konkurenciji osvojiće novčanu nagradu od 5.000 KM i plasman na turnir iz serije Čelendžera na špansko ostrvo Lanzarote, dok će drugoplasirana ekipa osvojiti 1.000 KM.

Ekipa koja zauzme treće mjesto osvojiće 300 KM, a četvrtoplasiranoj će pripasti 200 KM.

Osim klasičnog basketa “tri na tri” biće organizovano humanitarno takmičenje u šutiranju za tri poena, takmičenje u “tri na tri” vještinama, revijalni meč, a obezbijeđene su i nagrade za publiku.

Iz Udruženja građana “Tri puta tri – više od igre” navode da je turnir već devetu godinu zaredom zadržao status međunarodnog, te pozivaju građane da im se pridruže i uživaju u najpopularnijem sportskom događaju na području Sarajevsko-romanijske regije i u jedinstvenoj atmosferi.

Generalni pokrovitelj turnira su opština Pale i Turistička organizacija grada Istočno Sarajevo.