CN radio

CN radio

Argentina savladala odličnu Australiju i prošla u četvrtfinale

Reprezentacija Argentine je pobijedila Australiju 2:1 u osmini finala Mundijala u Kataru i plasirala se u četvrtfinale planetarnog takmičenja.

Iako su Argentinci su opravdali ulogu velikog favorita, Australijanci su pružili odličan otpor.

Lionel Mesi je u 35. minutu u svojoj jubilarnoj 1000. utakmici u karijeri postigao gol iz prve prave prilike na utakmici.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Argentine, a onda je u 57. minutu Hulijan Alvarez povisio na 2:0.

Međutim, Australijanci su se potrudili da gledamo dramu u posljednjih 10. minuta – gotovo iz ničega, autogolom Argentinaca, smanjuju na 2:1.

U posljednjih desetak minuta gledali smo pravu dramu. Igra se potpuno rasplamsala, sa izglednim šansama na obje strane.

U posljednjim sekundama meča Australijanci su imali stopostotnu šansu, međutim rezultat je ostao 2:1.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije koja je danas u osmini finala izbacila Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.