CN radio

CN radio

”BOGINJA“ se seli u Buenos Aires, Argentina novi svjetski prvak u fudbalu

Nakon dramatičnog i jednog od najboljih finala svjetskih prvenstava u istoriji, reprezentacija Argentine pobijedila je reprezentaciju Francuske nakon izvođenje jedanaesteraca (4:2). Rezultat nakon 90 minuta bio je 2:2, a nakon dva produžetka 3:3. Argentina je ovom pobjedom po treći put u istoriji postala osvajač svjetskog prvenstva.

Nezapamćeno finale puno preokreta odigrale su Argentina i Francuska.

Argentinci su imali meč u svojim rukama i vodili su 2:0 golovima Lionela Mesija iz penala, te Anhela Di Marije.

U sudijskoj nadoknadi Loris je odbranio udarac Mesija. Golman Francuske je zatim u drugom produžetku sjajno zaustavio pokušaje Mesija i Martineza, ali nije uspio ništa da uradi u 110. minuti.

Tačnije, Loris je odbranio udarac Lautara, a Mesi se našao na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu. Ipak, to nije bio kraj. Marčinjak je još jednom pokazao na penal, a Mbape postigao het trik.

Na kraju je Emilijano Martinez u finišu meča sjajno intervenisao i zaustavio Kolo Muanija i odveo svoj tim do penala u kojima je takođe zablistao sa dvije odbrane i donio pobjedu svom timu.