CN radio

CN radio

Džiju-džicu klub “Slavija” na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju; Takmičari spremni za sutrašnje borbe

Džiju-džicu klub “Slavija” takmičiće se na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Abu Dabiju. Sportisti “Slavije” uspješno su prošli vaganje i žrijeb im je dodijelio protivnike, te su spremni za sutrašnje borbe na Prvenstvu, saopšteno je iz ovog kluba.
Lazar Matić započeće nastup na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju u kategoriji juniora do 94 kg borbom protiv Grka Anastasiadisa Petrosa. Ukoliko pobijedi, u drugom kolu ga čeka pobjednik iz meča predstavnika Crne Gore i Kazahstana.
Davor Bujak započinje nastup u kategoriji juniora do 85 kg borbom protiv Grka Kaliginakis Mihaela. U ovaj meč Davor ulazi kao favorit s obzirom da je plasiran na 2. mjestu svjetske rang liste.
Danijel Damjanović nastupiće u kategoriji juniora do 85 kg, zajedno sa klupskim kolegom Davorom Bujakom. Damjanović je trenutno plasiran na 14. mjestu svjetske rang liste. U prvom kolu susrešće se sa odličnim Ragunat Rubenom iz Holandije.
Momke će iz trenerskog kuta predvoditi Danijel Blažić, glavni trener.
Učešće na ovom prestižnom prvenstvu podržao je UPIS RS-Udruženje priređivača igara na sreću.