CN radio

CN radio

FK Romanija u borbi za opstanak savladala FK Radnik

U sklopu pretposljednjeg, 33. kola prvenstva Prve lige, fudbaleri „Romanije“ juče  su na domaćem terenu savladali su ovosezonskog šampiona Republike Srpske ekipu „Radnika“ iz Bijeljine sa 2:1 (1:0).

Paljani su tako upisali veliku pobjedu za opstanak i matematički su izbjegli zonu ispadanja ali će u posljednjem kolu tražiti bodove da izbjegnu i baraž.

Domaćini su sjajno ušli u meč, golom u 7. minutu Sampson Boamponga došli su do prednosti 1:0 ali su Semberci u drugom poluvremenu, tačnije u 66. minutu, pogotkom Andrije Janjića vratili nadmetanje na početak.

Ipak, šest minuta prije kraja meča Borislav Cicović iz penala pogađa za 2:1 i tako donosi veliko slavlje domaćinu.

„Romanija“ je igrala u sastavu: Mladen Lučić, kapiten Aleksandar Kosorić, Hamza Hodžić (od 90. Denis Bogučanin), Lazar Babić, Bogdan Simanić, Marko Radosavljević, Borislav Cicović, Sampson Boampong Virekou (od 87. Strahinja Pekić), Mateja Dodig, Haris Rizvanović, Andrej Cvjetanović (od 73. Luka Radović).

U protokolu su bili Mladen Milošević i Milan Trobok.