CN radio

CN radio

Hrvatska prošla u četvrtfinale SP u Kataru pobjedivši Japan nakon penala

Sjajni golman Hrvatske Dominik Livaković je skinuo tri penala i odveo je Hrvatsku u četvrtfinale. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a u izvođenju slobodnih udaraca 3:1.

Japanci su bolje, smirenije i fokusiranije igrali prvo poluvrijeme, što nikako nije odgovaralo “Vatrenima”. Tek u posljednjih pet regularnih minuta prvog dijela, krenula je prava akcija.

U 43. minutu GOL za Japan. Daizen Maeda je naletio na loptu unutar kaznenog prostora Hrvatske i savladao golmana niskim udarcem po sredini gola. Rezultat je tada bio 1:0 za Japan.

Provjeravala se situacija na VAR sistemu, ali su sudije iz sobe rekla da nema elemenata za ofsajd i poništavanje gola.

U 56. minuti Hrvati su stigli do izjednačenja.  Gol za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić za 1:1.

Odbrana Japana u drugom poluvremenu je bila dosta loša i nikako na nivou svoje najbolje igre.

Kako se bližio devedeseti minut, obje su reprezentacije počele igrati “rovovski” fudbal i čekale su grešku protivnika, za juriš.

Rezultat je poslije regularnih 90. minuta bio 1:1, te smo prvi put na ovom prvenstvu gledali produžetke.

Pred kraj prvog produžetka Japan je stisnuo obruč oko gole Hrvatske, međutim, to je sve bilo bez rezultata i ostalo je 1:1.

Drugi produžetak je donio bolju igru obje reprezentacije, ali gola nije bilo.

Rezultat se nije mijenjao i pristupilo se izvođenju penala kako bi se odlučio pobjednik duela.

Golman Hrvatske Livaković uspio je u izvođenju jedanesteraca skinuti čak tri penala, što je bilo presudno za konačnih 3:1 u penalima.