CN radio

CN radio

Piksi startovao pobjedom-preokret Srbije za trijumf nad Irskom

Fudbalska reprezentacija Srbije, predvođena novim selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem, pobijedila je Republiku Irsku na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine rezultatom 3:2 (1:1)

Junak trijumfa Orlova bio je Aleksandar Mitrović koji je ušao sa klupe, za šest minuta dao dva gola i tako stigao legendarnog Stjepana Bobeka na listi najboljih strijelaca reprezentacije.

Napadač Fulama je tresao mrežu Iraca u 69. i 75. minutu za svoj 37. i 38. gol u dresu Srbije koja je gubila od 18. minuta pogotkom Brauna, ali je na poluvrijeme otišla sa neriješenim rezultatom posle šuta Vlahovića u 40. minutu.

Gosti su u 86. iskoristili grešku odbrane Orlova i preko Kolinsa smanjili na 3:2, ali je to bilo sve što su uradili.