CN radio

CN radio

Sinner osvojio Australian Open nakon senzacionalnog preokreta u finalu

Italijanski teniser Jannik Sinner osvojio je Australian Open. U svom prvom Grand Slam finalu je pobijedio trećeg tenisera svijeta Danila Medvedeva.

Prvi gem pripao je Sinneru. Medvedev je potom zaigrao bolje i osvojio prvi set sa 6:3.

Medvedev je bio bolji i u drugom setu. Poveo je sa čak 5:1 u gemovima. Sinner je, ipak, osvojio dva gema, ali je set ponovo pripao trećem teniseru svijeta i to sa 6:3.

Treći set je donio drugačiju sliku. Italijan se čvrsto držao, a onda i osvojio set rezultatom 6:4. Slično je bilo i u četvrtom setu – isti je pripao Sinneru sa 6:4 – stoga je rezultat izjednačen na 2:2 u setovima.

Postalo je jasno da će odlučujući biti peti set, koji je pripao Sinneru sa 6:3, stoga je Italijan stigao do trijumfa sa 3:2 u setovima.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda italijanskog tenisera protiv iskusnijeg Rusa.

Sinner je tako zaradio 2,9 miliona eura, što je nagrada za osvajača Australian Opena, dok je poraženom Medvedevu pripala suma od 1,6 miliona eura.